Nowe początki starego, czyli przeprowadzka z Blogger’a

wpis w: Główna | 0

Blogger bez golizny

Parę dni temu informowałem was na Twitterze o nowej polityce Google wobec Bloggera:

Cytując antyweb.pl:

Golizna w formie zdjęć i materiałów filmowych będzie z Bloggera usuwana od 23 marca tego roku. Oszczędzone zostaną strony, na których tego typu treści pojawią się w kontekście artystyczno-naukowym, edukacyjnym lub dokumentalnym.

Ja tam nie wiem, czy golizna na moim blogu kwalifikuje się do powyższych kontekstów (szczególnie Triss Merigold w majowym Playboyu), doświadczony jednak problemami z Google AdWords, postanowiłem przenieść cały serwis. Niespecjalnie długo zastanawiałem się nad wyborem nowego CMS’a. WordPress wydawał mi się oczywistym rozwiązaniem. Dlaczego nie Joomla!? Bo tak, na przekór wszystkiemu. Człowiek musi poznawać nowe rozwiązania, szczególnie jeśli jest ku temu okazja.

Nie będę opisywał jak wykonać pełną migrację z Bloggera do WordPress’a. Artykułów na ten temat w sieci jest sporo. Ja opierałem się głównie na tym: Blogger To WordPress Migration Guide with Permalink & SEO i posiłkowałem tym: Moving from Blogger to WordPress: Importing and Fixing Your Blogger Articles. Łatwo nie było ale się udało. Jeśli macie jakieś pytania odnośnie migracji, zapraszam w komentarzach.

Jedna zmiana zawsze pociąga za sobą kolejne. Postanowiłem więc udostępnić ten blog innym… do zapisu. Krótko mówiąc…

Zapraszam osoby, które mają w sobie pasję i chcą się nią podzielić. Nie ma znaczenia czy jest to zbieranie znaczków czy skoki ze spadochronem. Jestem otwarty na wszelkie sugestie, różne tematy i formy wypowiedzi. Chętnych zapraszam do kontaktu.

Witajcie w nowym NooBLog.pl!